USR Dâmbovița : Misterul din Consiliul local Văcărești

📆De două luni încoace, consilierii locali ai comunei Văcărești nu s-au mai întrunit în ședință.
⁉️ Evident că situația naște o mulțime de întrebări la care doar domnul primar și consilierii majoritari, PSD și PNL, pot răspunde.
❓ De ce distinșii aleși refuză, atât în luna iunie, cât și acum, în iulie, să organizeze ședințele atât de necesare?
👥 Consilierii USR Văcărești au convocat pentru astăzi ședința de Consiliu Local conform legii. Ce să vezi? Au participat la ședință doar 6 consilieri din 15. Cinci de la USR și unul de la PNL. Restul de 9 consilieri – 7 PSD, 1 Pro România și 1 PNL – au considerat că treburile comunității locale sunt neinteresante.
📌 Știm cu toții că sunt atâtea probleme de rezolvat și decizii de luat.
🏤 Și mai știm că se dorește ca noi, cei de la USR, să nu mai facem parte din Consiliul local, ca să nu mai deranjăm interesele unora și ale altora.
❌Iar pentru asta se dorește să nu se mai țină ședințele de Consiliu local timp de 4 luni și astfel să se dizolve actualul Consiliu.
📃 Oamenii trebuie să știe de acest plan și să își poată da cu părerea.
❓ E normal ce au hotărât cei de la PSD și PNL? Credeți că sunt utile și chiar obligatorii ședințele Consiliului local?