duminică, 7 iulie 2024

Primarul din Crevedia, unde funcționa fără autorizație depozitul de gaz care a explodat, a fost reales

Controversatul primar al comunei dâmboviţene Crevedia, Florin Petre, care a intrat în atenţia publică la nivel naţional după explozia depozitului de gaz care funcţiona în localitate fără a avea toate avizele necesare, câştigă un nou mandat. El a candidat din partea PSD, fiind coleg de partid cu primarul din Caracal, Ion Doldurea, care e tatăl unuia dintre patronii depozitului unde s-au produs exploziile, informează News.ro.

Primarul din Crevedia a intrat în atenţia publică la nivel naţional după explozia depozitului de gaz care funcţiona în localitate fără a avea toate avizele necesare. El este coleg de partid cu primarul din Caracal, Ion Doldurea, care e tatăl unuia dintre patronii depozitului unde s-au produs exploziile în urma cărora cinci oameni au murit, peste 50 au fost răniţi şi mai multe imobile din comună au fost distruse.

Descoperă mai multe la Primăria 🦌 mapamond🌐media