miercuri, 16 octombrie 2024

Povestea de film a primarului din Beleți-Negrești. A scăpat de arest după ce a dat foc primăriei și s-a întors la muncă. Ce a urmat

Primarul din comuna argeșeană Beleți-Negrești, judecat pentru că acum trei ani ar fi incendiat intenționat instituția pe care o conduce, este din nou protagonistul unei întâmplări greu de înțeles.

Bărbatul a revenit în fruntea comunei, după ce magistrații nu au mai prelungit măsurile preventive luate împotriva lui. S-a certat însă cu secretara și a obținut ordin de protecție împotriva ei. Acuzată că l-ar fi lovit, funcționara nu mai are dreptul să se apropie de el și lucrează acum de acasă.

Povestea primarului din Beleți-Negrești, Argeș, pare desprinsă din filme. În decembrie 2021, bărbatul ar fi intrat noaptea în primărie, ar fi stropit birourile cu motorină, după care ar fi dat foc, așa cum susțin anchetatorii. A părăsit comuna și, pe când era căutat de poliție, a provocat un accident pe Valea Jiului. Dus la spital, a fugit din nou. În noaptea următoare a fost scos în hipotermie din apele râului Argeș.

Descoperă mai multe la Primăria 🦌 mapamond🌐media