vineri, 18 octombrie 2024

Percheziții DNA la Spitalul Municipal Rădăuți. Surse: Suspiciuni de corupție în legătură cu fraudarea unor concursuri de angajare

Ofițerii anticorupție au descins la Spitalul Municipal Rădăuți, din județul Suceava. Sunt suspiciuni de corupție legate de fraudarea unor concursuri de angajare, după cum spun sursele Euronews. Ar fi vorba despre posturi de infirmiere, brancardieri și personal administrativ. Șase persoane, membre în comisiile de concurs, au calitatea de suspect și au fost duse la DNA Suceava. Vor fi audieri maraton, deoarece zeci de persoane dau declarații în fața anchetatorilor.

Discuție reporter – membru co…

Descoperă mai multe la Primăria 🦌 mapamond🌐media