Nicușor Dan „Parcagiii ilegali sunt vizați constant de acțiunile Poliției Locale a Municipiului București”

🟢Parcagiii ilegali sunt vizați constant de acțiunile Poliției Locale a Municipiului București. Din ianuarie și până acum, circa 1.400 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate acestor persoane care oferă contra cost locuri de parcare, fără a avea dreptul legal să o facă.

🟢Zonele în care s-au derulat și se derulează cele mai multe acțiuni ale polițiștilor locali sunt Centrul Istoric, Bulevardul Decebal, Piața Unirii, Splaiul Independenței și străzile din apropierea spitalelor Polizu, Municipal și Floreasca.

🟢Rog șoferii să nu mai dea bani parcagiilor ilegali și să nu mai încurajeze astfel această cerșetorie deghizată. De asemenea, dacă observați prezența parcagiilor ilegali, puteți suna și informa la numărul de telefon 021.9752.