Nicușor Dan : Demarăm un nou proiect în sprijinul refugiaților ucraineni aflați în București

🔵🟡 Demarăm un nou proiect în sprijinul refugiaților ucraineni aflați în București. Direcția Generală de Asistență Socială a Municipiului București, în parteneriat cu Asociația Anaid, pune bazele școlii de vară pentru copiii ucraineni.
🔵🟡 Demersul are ca scop integrarea refugiaților din Ucraina pe termen mediu și lung în societatea noastră.
🔵🟡 Astfel, în timp ce copiii vor urma cursurile școlii de vară, unde vor învăța limba română și vor participa la activitățile programului after school, mamele vor avea posibilitatea de a merge la un loc de muncă.

⚠️Pentru implementarea acestui proiect angajăm învățători, translatori și supraveghetori pentru after-school, persoane empatice, cărora să le placă să interacționeze cu copiii. Activitatea se va desfășura în zona Pipera.

⚠️Cei interesați pot trimite CV-urile, cu menționarea job-ului pentru care doresc să aplice, la adresa de email contact@asociatia-anaid.ro până pe data de 20 iunie 2022, ora 12:00.