18 C
vineri, 29 martie 2024

Elena Lasconi / Câmpulung Muscel : 12 martie – Moment de Solidaritate pentru Ucraina

Dragi câmpulungeni, vă invit sâmbătă, 12 Martie, ora 19:00 în Piața Primăriei pentru a ne arăta solidaritatea cu Ucraina alături de sute de orașe din țară și de peste hotare.
Astfel, ne alăturăm demersului inițiat de domnul Dario Nardella, președintele Eurocities și primarul Florenței, demers susținut de Asociația Municipiilor din România din care face parte Câmpulungul.

Ideea este să ne strângem cât mai mulți în fața Primăriei pentru a ne exprima susținerea față de Ucraina. Vă încurajez să postați cât mai multe fotografii pe rețelele de socializare, folosind hashtag-ul comun: #CitiesWithUkraine. Deja, orașele Bologna, Braga, Florența, Milano, Marsilia, Nisa, Rotterdam, precum și Roma s-au alăturat pentru a susține acest apel.
Eu o să fiu acolo și vă aștept cu drag în număr cât mai mare!

#elenalasconi
#campulungmuscel