vineri, 26 aprilie 2024

Clotilde Armand : O veste bună pentru cetățeni. Deschidem parcarea ”Basarab” – situată pe Șoseaua Nicolae Titulescu

O veste bună pentru cetățeni. După aproape 10 ani în care a stat închisă… deschidem parcarea ”Basarab” – situată pe Șoseaua Nicolae Titulescu sub rampa Pasajului Basarab. 65 de locuri de parcare au fost blocate pentru că nu exista aviz ISU al acestei construcții. Iar fostele administrații au stat nepăsătoare.
Am reușit să conving într-un an de zile autoritățile iar săptămâna aceasta a fost semnat procesul verbal de recepție.
Pe ordinea de zi a următoarei ședințe a Consiliului General al Municipiului București se află un proiect de hotărâre prin care să ne transmită parcarea. Iată că se poate.
PS: Mulțumesc Primarului General pentru colaborare și susținere.