23.3 C
București
marți, 25 iunie 2024

Allen Coliban : Duminica Tomii. E ziua de paradă a Junilor Brașovului.Duminica Tomii. E ziua de paradă a Junilor Brașovului. Vă invit pe toți să ne bucurăm de tradițiile importante ale orașului nostru.

Parada va începe la ora 11.00, în Piața Unirii. Se va urma traseul clasic anual, care va include Mureșenilor, Eroilor, Piața Sfatului (unde se vor prezenta, pe rând, toate cetele). Apoi se va merge la Pietrele lui Solomon.

La Pietre amenajăm o masă a comunității. Lungă de 65 de metri, cu 140 de scaune. E prima ediție a evenimentului „La masă cu junii”. Vă invit să participați și să aduceți fiecare merinde pe care să le punem pe masă și pe care să le savurăm împreună.

Pe lângă bucatele pe care le vom aduce fiecare, la Pietrele lui Solomon vor exista și comercianți de unde vor putea fi cumpărate diverse produse.

Allen Coliban


Descoperă mai multe la Primăria ⓜ mapamond media

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.Check out our other content

Check out other tags:Most Popular Articles

Descoperă mai multe la Primăria ⓜ mapamond media

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura